luni, 7 mai 2012

Un egal cat o victorie (Partizan Crivat-Viitorul Plataresti 1-1)

Crivatul continua seria de meciuri bune si reuseste sa ia un punct contra unei echipe fruntase care trage la promovare.
Cei din Plataresti nu au parut impresionati de forma buna pe care o aratam si nu isi faceau prea mari griji inainte de inceperea partidei ,mai ales ca juniorii lor au reusit sa-i invinga pe ai nostri fara probleme . Probabil au sperat sa fie la fel si la seniori. din fericire pentru noi lucrurile nu au stat chiar asa .
Prima repriza a fost echilibrata iar oaspetii au reusit sa inscrie si astfel sa ne conduca la pauza cu 1-0 .
In partea a doua ai nostri au trecut la carma jocului si au dominat ca o adevarata echipa mare . Daca am fi aratat acelasi joc si pana acum cu siguranta pozitia in clasament ar fi fost mult mai buna .
Dupa ce Prodan , Ciki si Lamba au ratat 3 ocazii foarte mari a venit si golul .
Capitanul Adi Mîţu a transformat cu siguranta un penalty
obtinut in ultimele minute ale jocului . Pana la final Crivatu a mai ratat cateva ocazii dar s-a terminat egal spre supararea echipei oaspete care odata cu acest egal se indeparteaza de primele locuri .