luni, 9 noiembrie 2015

Bate Crivăţul de stinge Lumina !(Partizan Crivăţ - Lumina Frumusani 5-3)

Aflate la egalitate de puncte inaintea acestui meci , cele doua echipe promiteau un meci de calitate in etapa a 13-a a seriei A .Meciul a fost unul placut, spectaculos cu 8 goluri frumoase si multe faze de fotbal de calitate.

Echipa oaspete a inceput destul de bine si a reusit sa reziste aproape o jumatate de ora fara gol primit.Crivatul a dominat si a reusit sa marcheze de trei ori in prima repriza doua dintre goluri fiind marcate de Cristi Craciun ( Ociu - nr 14) care a reusit din nou sa faca un meci foarte bun.

A fost 3-0 la pauza si meciul parea ca este jucat. In a doua repriza Frumusaniul a intrat mai bine si a reusit sa marcheze de 3 ori .
Partizanul a mai marcat  doua goluri si s-a terminat 5-3 un pic mai greu decat am fi crezut dupa primele 45 de minute.