luni, 8 noiembrie 2010

Patrula ZERO

Scorul partidei de la Curcani scris intr-o alta forma .
CS Curcani - Partizan Crivat 4-0

La asemenea rezultat nu prea sunt multe de spus despre jocul nostru .Au lipsit cativa oameni de baza printre care si atacantul golgeter, Dandu  dar asta nu scuza cu nimic evolutia echipei , una foarte slaba mai ales in atac unde pur si simplu nu am contat .Fara niciun sut pe spatiul portii este aproape imposibil sa invingi .Singurul sut spre poarta al echipei noastre a venit in repriza a doua trimis de Voinic putin pe langa bara din stanga portii adverse.Am inceput partida cu un singur varf , Grecu , mult prea putin pentru a  pune in pericol defensiva bine organizata a gazdelor.Robert si Hrei au urcat si ei in speranta de a creea ceva faze periculoase la poarta gazdelor , fara vreun rezultat .CS Curcani s-a instalat la carma jocului si a deschis repede scorul . Diez ne-a salvat in  cateva randuri dar a trebuit sa scoata mingea din plasa de 2 ori pana la pauza.
Jucatorii Partizanului au  fost foarte obositi astfel ca schimbarile s-au facut destul de repede Marius a iesit la pauza schimbat de Moscu.Noul intrat a dat un plus de viteza la mijloc echipei noastre dar nu amreusit mare lucru iar cei care au marcat au fost tot jucatorii de la CS Curcani.
Dupa un ultim  sprint in atac  Hrei a terminat "benzina" si a fost inlocuit de subsemnatul Duj in timp ce  Prodan si  Adi Mîţu au cerut si ei schimbare la interval de cateva minute si au lasat locul lui Voinic respectiv George Marcu.Gazdele s-au aparat foarte bine si au taiat imediat orice initiativa a Crivatului de a marca
Speculand forma slaba a partizanilor  gazdele s-au instalat spre final  in jumatatea noastra si au  reusit sa mai marcheze o data pana la sfarsitul meciului scorul final fiind 4-0.

Juniorii : CS Curcani -Partizan Crivat 4-2
 Juniorii au facut un meci destul de bun dupa victoria obtinuta contra Budestiului in etapa precedenta.Un singur lucru au omis : fotbalul se joaca pe goluri iar echipa care a marcat mai mult a fost cea din Curcani.Ai nostri au ratat din toate pozitiile si s-au balbait in careul advers de mai multe ori in timp ce gazdele au fost mult mai eficiente beneficiind si de forma slaba a portarului nostru de rezerva care a prins o zi foarte slaba .
La pauza a fost 2-0 pentru tinerii din Curcani .
In a doua repriza s-au facut cateva schimbari care ne-au readus in joc : Portarul a trecut pe banca dupa ce a primit golul de 3-0 ca in curtea scolii iar in atac au aparut Tiem (T.M) si Gogu doi juniori experimentati .Golurile au venit si pentru echipa noastra.A marcat Bogdan , de doua ori dar nici gazdele nu s-au lasat mai prejos si au mai perforat o data poarta lui Mantu .Scorul final a fost 4-2 pentru pustii de la Curcani.

Meciul urmator va fi ultimul pe teren propriu din acest tur .Vom juca impotriva celor de la Galbinasi asa ca fac apel la toti suporterii Crivatului sa vina la meci pentru a incuraja echipa deoarece chiar avem nevoie !
Speram ca returul sa ne gaseasca in Crivat pe terenul din localitate care este aproape gata.